FIGYELEMFELHÍVÁS
A nyilvános előadásokon és gyerekprogramokon fotó- hang- és filmfelvételek készülnek. A rendezők ezeket nyilvánosságra hozhatják!

Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató

INTÉZMÉNYI ADATOK
Egri Kulturális és Művészeti Központ
Eger, Bartók Béla tér 6.
Tel.: +36-36-517 555 
Adószám: 15381347-2-10

  • Facebook EKMK
  • YouTube EKMK
  • Instagram EKMK

TÁMOGATÓINK
 

marján.png
knh.png
magyar_fesztivál_szövetség_lyukas.png

SZERZŐI JOG
A honlap és minden hozzá tartozó aloldalának tartalma szerzői jogi védelem alá esik, a megjelent tartalmak további felhasználása csak a honlap üzemeltetőjének engedélyével lehetséges!

A Heves Megyei Összművészeti Tehetségkutató Versenyre több mint 130 produkcióval, több száz diák nyújtotta be a nevezését különböző kategóriákban. Az elődöntőkre május elején kerül sor.
A döntő 2019. június 2-án a Gárdonyi Géza Színházban kap helyet, itt mutatkozhatnak be az elődöntőből első három helyen továbbjutott versenyzők.





























 

Programok:

Lili és Lali Meseországban - MACIVA

Varázslatos, kalandos utazás a mesék világában.

Lili és Lali egy véletlen folytán egy csodás országba kerülnek,

ahol a nagyon szeretett és ismert mesefigurák mellett külön-

leges lényekkel is találkoznak. A szereplők zenélnek, táncol-

nak és énekelnek a legismertebb mesefilmekből, így a néző

gyerekek együtt tudnak énekelni a szereplőkkel. A különleges

lények hihetetlen artista produkciókkal kápráztatják el a két

kis főszereplőnket. Fellépők többek között Liszi Melinda, Árva-

völgyi Patrik, Nagy Róbert, a Fővárosi Nagycirkusz artistái és a

LandOfMusic - LOM táncosai. Előadást összeállította: Nagy

Róbert. Koreográfia, mozgás: Vincze Tünde és Bereczki Karina.

 

Bűvészprodukciók előadói

Galambos Ferenc - bűvész

Szajlai Szabolcs - bűvész

Szemerey László - bűvész

 

A zsűri tagjai:

-Benkő Zsolt előadó, zeneszerző, oktató

-Kelemen Dorottya táncművész

-Lukácsházi Győző tuba-harsona művész, tanár

-Mezei Bence táncművész

-Mezei Rita zongoraművész, Kocsis Albert Zeneiskola tanára, mesterpedagógus, szaktanácsadó

-Nagy András Gárdonyi Géza Színház színművésze

-Szabó Viola zeneiskolai tanár, klasszikus,- és népi hegedűtanár

-Topolánszky Tamás Érdemes Művész, G.G. Tánc tagozatvezető

-Tóth Levente színművész

-Varga Abigél Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerzés MA szakos tanulója, a Bartók Világverseny és Fesztivál okleveles, középdöntős helyezettje

Egri Kulturális és Művészeti Központ

-Kiss Renáta EKMK igazgató

-Berecz Klára EKMK szakmai vezető

-Lisztóczki Mónika közművelődési szakember

Az elődöntőből első helyen továbbjutott TEhetségek:

 

Anda Jázmin
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Krokos Gabriella
J. Baston: C-dúr concerto 1-2. tétel (zene)

 

Bakos Bence
Felsőtárkányi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítő: Szabó Dávid
Modest Mussorgsky: Ódon Várkastély (zene)

 

B-Dance – 4-5-6. osztályos csoport
B-Dance Bélapátfalva
Felkészítő: Takácsné Csank Judit
A.L. Webber: József c. musical részlet/A fáraó papnői (tánc)

 

Bocsi Botond Tibor
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Ádám Endréné
Zongorán kíséri: László Éva
Kreisler: Preludium és Allegro (zene)

 

Chamik Dorottya
Csillag Táncstúdió Eger
Felkészítő: Takács Dorottya
Johann Johannsson: Ray/Egyensúly (tánc)

 

Csalamádé Zenekar
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gelencsér János
Kalotaszegi muzsika (zene)

Csoszogó Gyermek Néptáncegyüttes 
Lajtha László néptáncegyüttes utánpótlás csoportja 
Felkészítő: Bécsi Gyula
Sej a szanyi hármas torony (tánc)

 

Dráma-kuckó színjátszó csoport
Egri Lenkey János Általános Iskola
Felkészítő: Mohácsi Judit
Kamasz-panasz (színjátszás)

 

EKE T/2-3-4. évfolyam tánccsoportja
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Felkészítő: Gulyik Judit
Rubi Anna: Rítus (tánc)

 

EKE Továbbképző 2. évfolyam tánccsoportja
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Felkészítő: Gulyik Judit
Gulyik Judit: Entrópia (tánc)

 

Éliás Dániel és Érsek Tamás
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium
Felkészítő: Árvainé Kovács Krisztina
Kávészünet: Csonka vers (zene)

 

Farkas banda
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gelencsér János
Vajdaszentiványi tánczene (zene)

 

Győri Kende
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium
Felkészítő: Kovács Ottóné
Arany János: A fülemile (versmondás)

 

Ivádi Odett
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, EKE T/4
Felkészítő: Gulyik Judit
A horizont misztériuma (tánc)

 

Kristofori Lili Leila
Balassi Bálint Általános IskolaTinódi Sebestyén Tagiskolája
Felkészítő: Bacskai Gábor
Bernáth Zsolt: A veszekedő ujjak (versmondás)

 

Lakatos Paulina Gizella
Halmajugrai Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné
Kalyi Jag-Csilavtu és Ustjen taj Khelas (tánc)

 

Maros Babara
Release Moderntánc Iskola
Felkészítő: Csirke-Göböly Bettina, Molnár Zsófia
Montázs: Érzés (tánc)

 

Szabó Kata
Líra Zeneiskola AMI
Felkészítő: Tarpai Mónika
Weiner Leó: Rókatánc (zene)

 

Tóth-Kisgergely Samu
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Nagy Adrienn
Hortobágyi népdalok (zene)

 

Török Anna és Török Erika
Csillag Táncstúdió Eger
Felkészítő: Takács Dorottya
Drew Mantia: Deliberation/Vonzások (tánc)

 

Vanya Noémi
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Felkészítő: Nagy Erzsébet
Rebecca c. musical (Lévay Szilveszter): A palackba zárt idő (zene)

 

Zengedezők együttes
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
Átkarolta az eget a szivárvány – szilágysági népdalok (zene)

 

Zsilvölgyi Csege és Ilonczai Előd
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea, László Éva
Lippmann: Harlekintánc (zene)

 

Az elődöntőből második helyen továbbjutott TEhetségek:

 

Bolyki Imre
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea
Zongorán kíséri: László Éva
Hajdútánc a XVII. századból (zene)

 

Color Party formáció
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola
Felkészítők: Nagy Katalin és Nagy Györgyné
Akrobatikus Rock and Roll (tánc)

 

Csutak Tilda
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Hibay Éva
Zongorán kíséri: Dusik István
G. P. Telemann: G-dúr szonáta 1. és 2. tétel (zene)

 

Dorkó Liliána
Szilvásváradi Jókai Mór Általános Iskola
Felkészítő: Ménkű Ildikó
Két kalotaszegi népdal (zene)

 

EKE AMI A/2/b tánccsoport
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Felkészítő: Emődi Attila
Cicák (tánc)

 

Gyertyaláng c. balettelőadás
Sárosi Balett Stúdió
Felkészítő: Sárosi Anna (tánc)

 

Hegyi Máté
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Felkészítő: Nagy Erzsébet
Elisabeth c. musical: Végső tánc (zene)

 

Kelemen Veronika
Csillag Táncstúdió Eger
Felkészítő: Takácsné Csank Judit
Bubble együttes: Singing in the rain/Esernyős tánc (tánc)

 

Kósa-Szánthó Csenge
Release Moderntánc Stúdió
Felkészítő: Csirke-Göböly Bettina
Olafur: Inside my body (tánc)

 

Kun Veronika, Gyarmati Lili, Miklós Hanna
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea
Kerek Gábor: Arcok (Torz, Szép, Vidám) (zene)

 

Küs Bodorkák - Gáspár Lilla, Hegyi Rozina Janka, Horuczi Liza Krisztina
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
Lányok lányságáér’ – vas megyei párosítók (zene)

 

Leitner Bernadett
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium
Felkészítő: Petz Zoltánné
Diótörő és az egérkirály: Szerelmes csillagok (zene)

 

Leitner Bernadett, Szauer Anna, Bisztriczki Sára, Borsó Eszter, Papp Márton, Aradi Nikoletta, Maróti Lelle
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium
Felkészítő: Petz Renáta
Pintér Béla: Ez a te napod, Titkos hely (zene)

 

Maróti Lelle
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Bányi-Szarvas Márta
Zongorán kíséri: László Éva
Charles Dancla: Deuxiémie Solo (zene)

 

Méhész Korina
Release Moderntánc Iskola
Felkészítő: Csirke-Göböly Bettina
Yann-Tiersen: Ragyogás (tánc)

 

Miklós Hanna
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea
Zongorán kíséri: László Éva
Barsanti: D-moll szonáta III. IV. tétel (zene)

 

Morales Carlos Magór
Dobó István Gimnázium
Felkészítő: Gavrucza-Nagy László
Francesco Tarréga: Lagrima (zene)

 

Nagy Bodorkák

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
Szörnyű mulatságba’ – bukovinai táncdallamok (zene)

 

Szabó Gerda és Bocsi Botond Tibor

Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI

Felkészítő: Ádám Endréné

Bartók Béla: Hegedű duók (zene)

Az elődöntőből harmadik helyen továbbjutott TEhetségek:

 

Apostol Márta
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Huszti József
Zongorán kíséri: Huszti Ilona
Haydn: Rondó (zene)

 

Buday Soma Vendel, Csiszár Borbála Erzsébet, Ferenczi Zoretta, Kiss Róbert, Hovráth Bence, Seres Katalin Ágnes, Kiss Regina, Török Csaba Attila, Horváth Anna
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Huszti József
Höndel induló (zene)

 

Csicsergők Énekegyüttes
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda AMI
Felkészítő: Faludiné Majoros Zsuzsanna
Nyírségi népdalcsokor (zene)

 

EKE AMI A/4 tánccsoport
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet
Felkészítő: Emődi Attila
Let It All Out (tánc)

 

Farkas Laura
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Krokos Gabriella
Lipmann: Harlekin tánc (zene)

 

Figedy-Kórus
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Dózsa Ilona
Kocsár Miklós darabja (zene)

 

Great Team formáció
Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola
Felkészítők: Nagy Katalin és Nagy Györgyné
Akrobatikus Rock and Roll (tánc)

 

Gulyás Blanka Klára
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gyura Fanni
A karádi kertek – somogyi népdalok (zene)

 

Kis Veronika Lili és Koczka Péter
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Kelemen Rita
Mendelssohn: Népdal (zene)

 

Legényes zenekar
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Gelencsér János
Bogyiszlói muzsika (zene)

 

Lisztóczki Péter Boldizsár
Noszvaji Figedy János Általános Iskola és AMI
Felkészítő: Uzelman Marianna
Grjeg: Kobol (zene)

 

Maczó Anna
Egri Dobó István Gimnázium
Felkészítő: Pribéliné Téglás Andrea
Postmodern Jukebox: All About The Bass (zene)

 

Moulinier Esther
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet, EKE T/3 évfolyam
Felkészítő: Gulyik Judit
Rubi Anna: Relatív idő (tánc)

 

Neufeld Tamás
Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI
Felkészítő: Szeredi Andrea
Zongorán kíséri: László Éva
Heinichen: F-dúr szonáta III. IV. tétel (zene)

 

Takács Patrícia
Halmajugrai Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Bertalanné
Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek? (versmondás)

 

Utassy Sisters
Utassy József Általános Iskola
Felkészítő: Dömök László
Utassy József költő megzenésített verse: A zöld veltelini (zene)

Az első helyen továbbjutók közül a szakmai zsűri kiválasztja a legtehetségesebb diákokat, akik oklevél mellett 2019 TEhetsége díjban is részesülnek.